>> 0 212 518 03 93       info@alyatercume.com
tercüme
tercüme
Simultane tercüme nedir

Bir sözlü tercüme şekli olan simultane tercüme işlemi konuşmacının söylediklerini tercümanın eş zamanlı olarak tercüme etmesidir. Genellikle katılımcı sayısının yüksek olduğu toplantılar, konferanslar ve organizasyonlar kapsamında tercih edilen bu tercüme kabinde bulunan 2 tercümanın kulaklıklar aracılığı ile konuşmacıyı dinlemesi ve mikrofon ile hedef dile çevirmesi ile mümkün olur.

Katılımcılar da yine kulaklıkları aracılığıyla tercümanı dinleyerek konuşmacıyı eş zamanlı olarak kendi ana dillerinde dinleme şansı elde ederler.

Oldukça zor ve uzmanlık gerektiren bir tercüme şekli olduğundan, tercüme büroları kaynak dile ve hedef dile ana dil düzeyinde hakim tercümanlar tercih etmelidirler ve her zaman için iki tercüman görevlendirmelidirler. Zira simultane tercüme işleminde tercümanların sağlıklı bir şekilde çeviri yapabilmesi için 20 dakikada bir dönüşümlü olarak çalışması gerekir.

Yüksek verim alabilmek için tercümana çalışmayı tercih ettiği partnerinin bulunup bulunmadığı da sorulabilir. Böylece daha önce birlikte çalışmış olan tercümanlar  kendilerini daha rahat hissedeceğinden tercümanların partnerine karşı zor durumda kalma olasılığı minimize edilecektir.

Teklif Al
İsim / Firma Adı :
E-Mail :
Telefon No :
Kaynak Dil :
Hedef Dil :
Dosya Ekle:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Müşteri Yorumları

Ekinciler Holding

Vermiş oldugunuz hizmetin kalitesinden ve zamanında işlerinizi teslim etmeniz konusunda sizlerden oldukca memnunuz. Simdiye kadar problem yasamadık , yasayacıgımızı da sanmıyorum.

Burcin DAYAN Import Responsible

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dagi Giyim

Kendilerine ilettiğim metinleri zamanında eksiksiz ve güvenilir bir şekilde çevirip teslim etmektedirler. Günümüzde, zamanla yarışılan bir ticari ortamın olması hasebiyle Alya Tercüme ile çalışmaktan gayet memnun olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Hakan Güven İdari İşler Müdürü

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Galeri Resort Hotel

’Alya Tercümenin hem teklif aşamasında hem işi sonuçlandırmada çok hızlı olmaları ve tercümede güvenilir olmaları onlarla çalışmamın en etkin nedenleridir. Teşekkürler! ’

Demet Uğur Genel Müdür Yardımcısı

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kervan Gıda

Şirketinize yaptırdığımız teknik tercümelerde kaliteli ve zamanında teslimden dolayı memnun kaldık. Önümüzdeki işlerde firmanızla çalışmaya devam edeceğiz.

Sinem Özer Gıda Mühendisi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UNO

I want to thank you for your efficient and very professional work with the translation of my documents, the Apostille has been successfully achieved today. I am recommending your work to a friend working for the Export Department in one our sister’s compa

Nancy Correa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -