>> 0 212 518 03 93       info@alyatercume.com
tercüme
tercüme

Hukuki ÇeviriHukuki çeviri çok özel uzmanlık bilgisi gerektiren çeviri türüdür. Hukuki belgelerde kesin ifadeler yer alır ve belirsizlik içeremez. Hukuki bir belgenin yanlış çevirisi çok yüksek maliyetlere neden olabilir.

İyi bir hukuki çevirmen sadece diller arası çeviri değil, aynı zamanda hukuk sistemleri arasında çeviri yapmalıdır.Bu da çevirmenin hukuk alanında uzman ve aynı zamanda dilbilimci olmasını gerektirir. Hukuk çevirmenlerimiz, uygun nitelikli kalifiye çevirmenler arasından titizlikle seçilirler, çok karmaşık yasal belgelerin dahi doğru olarak ifade edilmesi sağlanır. Uzman tercümanlarımızın birçoğu dil eğitimleri de olan avukatlardır.

Hukuki çevirilerinizde sadece kendi ana dillerine çeviri yapan tercümanlarla çalışarak ve tercümelerinizi kalite kontrol sürecinden geçirerek yüksek standartlar sağlıyoruz. Tercüme projelerindeki titiz yaklaşımımız hukuk firmaları ve çok uluslu şirketlerin hukuk departmanları ile güçlü uzun vadeli iş ilişkileri kurmamızı sağlamıştır.


Uzmanlık alanımıza giren bazı hukuki belgeler;

Kanun ve Yönetmelikler, Şirket Tüzükleri, Mahkeme kararları, Mahkeme Belgeleri, Beyannameler, Vekaletnameler, Hukuki yazışmalar ve metinler, Sözleşme çevirileri, Patent Başvuruları – Lisans Başvuruları, Mevzuatlar, Dava dilekçeleri, Yargıtay Kararları, Boşanma kararları, Veraset ilanları, Vasiyetnameler, Genelgeler, Gayrimenkul Alım Satım Sözleşmeleri, Anlaşmalar, Dilekçeler, Protestolar, Tutanaklar, İhale dosyaları, Kira sözleşmeleri, Dava dilekçesi, Talepname, Bayilik sözleşmeleri – Temsilcilik sözleşmeleri, Şirket ana sözleşmeleri – Kuruluş sözleşmeleri, Taşeron sözleşmeleri, İhale şartnameleri, Taahhütnameler, Yargıtay Kararları, Kanun Maddeleri çevirileridir.

Teklif Al
İsim / Firma Adı :
E-Mail :
Telefon No :
Kaynak Dil :
Hedef Dil :
Dosya Ekle:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Müşteri Yorumları

Ekinciler Holding

Vermiş oldugunuz hizmetin kalitesinden ve zamanında işlerinizi teslim etmeniz konusunda sizlerden oldukca memnunuz. Simdiye kadar problem yasamadık , yasayacıgımızı da sanmıyorum.

Burcin DAYAN Import Responsible

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dagi Giyim

Kendilerine ilettiğim metinleri zamanında eksiksiz ve güvenilir bir şekilde çevirip teslim etmektedirler. Günümüzde, zamanla yarışılan bir ticari ortamın olması hasebiyle Alya Tercüme ile çalışmaktan gayet memnun olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Hakan Güven İdari İşler Müdürü

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Galeri Resort Hotel

’Alya Tercümenin hem teklif aşamasında hem işi sonuçlandırmada çok hızlı olmaları ve tercümede güvenilir olmaları onlarla çalışmamın en etkin nedenleridir. Teşekkürler! ’

Demet Uğur Genel Müdür Yardımcısı

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kervan Gıda

Şirketinize yaptırdığımız teknik tercümelerde kaliteli ve zamanında teslimden dolayı memnun kaldık. Önümüzdeki işlerde firmanızla çalışmaya devam edeceğiz.

Sinem Özer Gıda Mühendisi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UNO

I want to thank you for your efficient and very professional work with the translation of my documents, the Apostille has been successfully achieved today. I am recommending your work to a friend working for the Export Department in one our sister’s compa

Nancy Correa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -