>> 0 212 518 03 93       info@alyatercume.com
tercüme
tercüme
Yeminli tercüman olmanın koşulları

Yeminli tercüman olmak için; Üniversitelerin mütercim-tercümanlık, dil-edebiyat bölümlerinden mezun olan veya yabancı dilde eğitim veren bir üniversitenin farklı bir bölümünden mezun olan yada ilk orta lise ve üniversiteyi yabancı bir ülkede okumuş olan kişilerin diplomaları ile birlikte tercüme bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

Tercüme bürosuna başvuran kişi ile mülakat yapılması sonrasında, çalışılmaya karar verilmesi durumunda tercümanın beraberinde getirdiği diploması ile birlikte tercüme bürosu ile tercüman notere yemin zaptı çıkartılmak için başvuruda bulunur. Tercüme bürosunun bağlı bulunduğu noterin tercümanın dil yeterliliğini ve diplomasını onaylaması durumunda, tercüman noter huzurunda çevirileri aslına uygun ve doğru bir şekilde yapacağına dair yemin eder ve yeminli tercüman belgesi düzenlenerek, noter onaylı yeminli tercüman haline gelir.

Yeminli tercümanlar, ilgili dile vakıf, çeşitli alanlarda çeviri yapabilecek dil yeterliliğine sahiptir ve yeminli tercüme bürolarına bağlı olarak her türlü yeminli tercümeyi yapabilirler. Tercümelerin resmi kurumlara verilmesi gerektiğinde tercüme büroları tarafından yeminli tercümanlar vasıtası ile yeminli tercüme hizmeti sunulur.

Yeminli tercümanlar yazılı tercümelerle birlikte aynı zamanda nikah işlemleri, mahkeme işlemleri gibi resmi sözlü tercüme işlemlerinde de yeminli tercüman belgelerini ibraz ederek işlemi gerçekleştirirler.

Yeminli tercüman olmayan tercümanlar sadece resmi olmayan belgeleri tercüme edebilirler.

Teklif Al
İsim / Firma Adı :
E-Mail :
Telefon No :
Kaynak Dil :
Hedef Dil :
Dosya Ekle:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Müşteri Yorumları

Ekinciler Holding

Vermiş oldugunuz hizmetin kalitesinden ve zamanında işlerinizi teslim etmeniz konusunda sizlerden oldukca memnunuz. Simdiye kadar problem yasamadık , yasayacıgımızı da sanmıyorum.

Burcin DAYAN Import Responsible

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dagi Giyim

Kendilerine ilettiğim metinleri zamanında eksiksiz ve güvenilir bir şekilde çevirip teslim etmektedirler. Günümüzde, zamanla yarışılan bir ticari ortamın olması hasebiyle Alya Tercüme ile çalışmaktan gayet memnun olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Hakan Güven İdari İşler Müdürü

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Galeri Resort Hotel

’Alya Tercümenin hem teklif aşamasında hem işi sonuçlandırmada çok hızlı olmaları ve tercümede güvenilir olmaları onlarla çalışmamın en etkin nedenleridir. Teşekkürler! ’

Demet Uğur Genel Müdür Yardımcısı

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kervan Gıda

Şirketinize yaptırdığımız teknik tercümelerde kaliteli ve zamanında teslimden dolayı memnun kaldık. Önümüzdeki işlerde firmanızla çalışmaya devam edeceğiz.

Sinem Özer Gıda Mühendisi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UNO

I want to thank you for your efficient and very professional work with the translation of my documents, the Apostille has been successfully achieved today. I am recommending your work to a friend working for the Export Department in one our sister’s compa

Nancy Correa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -