>> 0 212 518 03 93       info@alyatercume.com
tercüme
tercüme
Tercümede kalite kontrol

Tercüme işlemi bir tercüme bürosunda ofis içi veya ofis dışı tercümana yaptırıldıktan sonra kalite kontrol sürecine tabi tutulmalıdır. Bir tercümenin sadece tercüman tarafından ele alınması yeterli olmayıp, ikinci bir kişinin redaktör sıfatıyla tercümeyi gözden geçirmesi tercümenin doğru ve eksiksiz bir şekilde müşteriye teslimi için gereklidir.

Türkiye’de bulunan çeşitli tercüme büroları farklı yaklaşımlarla tercümanlardan gelen çevirileri kalite kontrole tabi tutmaktadır. Bunlar mekanik kontrol (rakamsal ve özel isimler, paragraf bazında), redaksiyon (ofis içinde veya dışında bulunan redaktörün tercümeyi gramer ve anlam açısından detaylı kontrol etmesi) ve editör kontrolü (tercümedeki yazım hatalarının düzeltilmesi) şeklinde kontrollerdir.  

Tercüme edilecek metin standart metin ise kendi içinde çeviri kontrolü yapabilecek firmalar için mekanik kontrollü çeviri hizmeti verilir, bu çeviri türü maliyet açısından diğer çevirilere göre daha uygundur.

Web sitesi, katalog, tanıtım broşürleri, reklam metinleri, sözleşme metinleri gibi stratejik öneme sahip ve yanlış tercümenin ekonomik kayıplara yol açacağı çevirilerde detaylı redaksiyon yapılmalıdır. Tercümandan gelen tercümeler konusunda uzman redaktör tarafından detaylı kontrolden geçirilmelidir.

Firmaların kurumsal tanıtım yazıları, geniş kitlelere duyuru ve reklam metinleri, kurumsal web siteleri, faaliyet raporları gibi hayatı öneme sahip çevirilerde detaylı redaksiyon hizmetinin yanı sıra editör kontrolü de yapılmalıdır. Ana dili hedef dil olan editör tercümede son düzeltmeleri yapar ve metni tercüme değil de hedef dilde yazılmış bir yazı haline dönüştürür.

Alya Tercüme ve Dil Hizmetleri tüm tercümelerde detaylı redaksiyon işlemi gerçekleştiren bir tercüme bürosudur. Firmamız ayrıca talep edilen tercümelerde editörlük hizmeti de vermektedir ve Türkiye’deki tercüme büroları arasında yeminli tercüme bürosudur. Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için 0212 518 03 93 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Teklif Al
İsim / Firma Adı :
E-Mail :
Telefon No :
Kaynak Dil :
Hedef Dil :
Dosya Ekle:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Müşteri Yorumları

Ekinciler Holding

Vermiş oldugunuz hizmetin kalitesinden ve zamanında işlerinizi teslim etmeniz konusunda sizlerden oldukca memnunuz. Simdiye kadar problem yasamadık , yasayacıgımızı da sanmıyorum.

Burcin DAYAN Import Responsible

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dagi Giyim

Kendilerine ilettiğim metinleri zamanında eksiksiz ve güvenilir bir şekilde çevirip teslim etmektedirler. Günümüzde, zamanla yarışılan bir ticari ortamın olması hasebiyle Alya Tercüme ile çalışmaktan gayet memnun olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Hakan Güven İdari İşler Müdürü

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Galeri Resort Hotel

’Alya Tercümenin hem teklif aşamasında hem işi sonuçlandırmada çok hızlı olmaları ve tercümede güvenilir olmaları onlarla çalışmamın en etkin nedenleridir. Teşekkürler! ’

Demet Uğur Genel Müdür Yardımcısı

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kervan Gıda

Şirketinize yaptırdığımız teknik tercümelerde kaliteli ve zamanında teslimden dolayı memnun kaldık. Önümüzdeki işlerde firmanızla çalışmaya devam edeceğiz.

Sinem Özer Gıda Mühendisi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UNO

I want to thank you for your efficient and very professional work with the translation of my documents, the Apostille has been successfully achieved today. I am recommending your work to a friend working for the Export Department in one our sister’s compa

Nancy Correa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -