>> 0 212 518 03 93       info@alyatercume.com
tercüme
tercüme
Tercümanlık mesleğinde deneyim

Tercüme sektöründe, tercümenin kalitesini belirleyen unsurlardan en önemlisi tercümanın tercüme ettiği konu hakkındaki uzmanlığı ve deneyimidir. Her ne kadar Dil-Edebiyat, Filoloji  ve Tercümanlık bölümü mezunu kişiler bu alanda teorik olarak eğitim almış olsalar da her meslekte olduğu gibi tercüme sektöründe de uzmanlaşmak için pratik oldukça önemlidir.

Bu bağlamda yeni mezun olan ve kariyerine tercüme alanında devam etmek isteyen tercüman arkadaşlarımızın sürekli olarak tercüme alanında denemeler yapmaları,  uzman tercümanların yaptıkları tercümeleri incelemeleri ve kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir.

Yapılan tercümelerin kalitesi, tercümanın gün geçtikçe artan deneyimi ile doğru orantılıdır. Çünkü her tercüme edilen konuda tercüman araştırmalar yaparak bilgi dağarcığını geliştirir ve bu durum yapılan tercüme hacmi arttığı sürece devam eder.

Tercüme bürolarının tercümanlara yapılan işlemlerle ilgili yorum ve kritik yapmaları da tercümanların gelişmesi açısından son derece önemli bir husustur. Böylece tercümanlar da eksiklikleri hakkında fikir sahibi olup kendilerini geliştirebilirler.

 

Teklif Al
İsim / Firma Adı :
E-Mail :
Telefon No :
Kaynak Dil :
Hedef Dil :
Dosya Ekle:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Müşteri Yorumları

Ekinciler Holding

Vermiş oldugunuz hizmetin kalitesinden ve zamanında işlerinizi teslim etmeniz konusunda sizlerden oldukca memnunuz. Simdiye kadar problem yasamadık , yasayacıgımızı da sanmıyorum.

Burcin DAYAN Import Responsible

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dagi Giyim

Kendilerine ilettiğim metinleri zamanında eksiksiz ve güvenilir bir şekilde çevirip teslim etmektedirler. Günümüzde, zamanla yarışılan bir ticari ortamın olması hasebiyle Alya Tercüme ile çalışmaktan gayet memnun olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Hakan Güven İdari İşler Müdürü

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Galeri Resort Hotel

’Alya Tercümenin hem teklif aşamasında hem işi sonuçlandırmada çok hızlı olmaları ve tercümede güvenilir olmaları onlarla çalışmamın en etkin nedenleridir. Teşekkürler! ’

Demet Uğur Genel Müdür Yardımcısı

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kervan Gıda

Şirketinize yaptırdığımız teknik tercümelerde kaliteli ve zamanında teslimden dolayı memnun kaldık. Önümüzdeki işlerde firmanızla çalışmaya devam edeceğiz.

Sinem Özer Gıda Mühendisi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UNO

I want to thank you for your efficient and very professional work with the translation of my documents, the Apostille has been successfully achieved today. I am recommending your work to a friend working for the Export Department in one our sister’s compa

Nancy Correa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -