>> 0 212 518 03 93       info@alyatercume.com
tercüme
tercüme
Temel dillerin dışındaki dillerde tercüme hizmeti

Ülkemizde tercüme sektörünün büyük bir kısmını dünyada en çok kullanılan dillerden Türkçeye ve Türkçeden bu dillere çeviriler oluşturmaktadır.  Dünyada yaygın olarak kullanılan diller İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, İtalyanca, İspanyolca ve Arapça dilleridir.  Bunun dışında da tercüme sektöründe çevirisine ihtiyaç duyulan bazı belgeler farklı dillerde olabilmektedir. Ülkemizin uluslararası konumu ve dış ticaret durumu farklı dillerdeki yazılı ve sözlü iletişimi zorunlu kılmakta ve bu da tercüme sektörünü önemli bir sektör haline getirmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz diller dışında Farsça, Azerice, Kazakça, Ermenice, Ukraynaca, Lehçe, Romence, Flemenkçe, Çince, Japonca ve diğer diller ise daha az talep edilen ancak çevirisi gereken dillerdir.  Yaygın dillerde daha fazla ve kaliteli tercüman bulmak mümkün iken, yaygın olmayan dillerde kaliteli tercümanlarla çalışmak zorlaşmaktadır. Çünkü bu dillerde tercüman sayısı azalmakta ve piyasadaki talebin karşılanması için az sayıda tercüman her tür konuda işlem alabilmektedir.

Tercüme bürolarının bu gibi yaygın olmayan dillerdeki tercüme işlemlerinde tercüme kalitesini arttırmaları için uzun yıllar sektörde hizmet veren tercümanlar çalışmaları gerekmektedir.  Çalışmaya başlamadan önce tercümanın CV sini ve referanslarını istemeleri ve kapsamlı bir değerlendirme sonrası hizmet alınmaya başlanması, yapılan işlerin kalitesinin arttırılmasında son derece önemlidir. Ayrıca tercüme büroları özellikle bu diller için sürekli olarak insan kaynakları araştırmaları yapmalı ve tercüman portföylerine kaliteli tercümanları eklemeye devam etmelidirler.

Teklif Al
İsim / Firma Adı :
E-Mail :
Telefon No :
Kaynak Dil :
Hedef Dil :
Dosya Ekle:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Müşteri Yorumları

Ekinciler Holding

Vermiş oldugunuz hizmetin kalitesinden ve zamanında işlerinizi teslim etmeniz konusunda sizlerden oldukca memnunuz. Simdiye kadar problem yasamadık , yasayacıgımızı da sanmıyorum.

Burcin DAYAN Import Responsible

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dagi Giyim

Kendilerine ilettiğim metinleri zamanında eksiksiz ve güvenilir bir şekilde çevirip teslim etmektedirler. Günümüzde, zamanla yarışılan bir ticari ortamın olması hasebiyle Alya Tercüme ile çalışmaktan gayet memnun olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Hakan Güven İdari İşler Müdürü

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Galeri Resort Hotel

’Alya Tercümenin hem teklif aşamasında hem işi sonuçlandırmada çok hızlı olmaları ve tercümede güvenilir olmaları onlarla çalışmamın en etkin nedenleridir. Teşekkürler! ’

Demet Uğur Genel Müdür Yardımcısı

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kervan Gıda

Şirketinize yaptırdığımız teknik tercümelerde kaliteli ve zamanında teslimden dolayı memnun kaldık. Önümüzdeki işlerde firmanızla çalışmaya devam edeceğiz.

Sinem Özer Gıda Mühendisi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UNO

I want to thank you for your efficient and very professional work with the translation of my documents, the Apostille has been successfully achieved today. I am recommending your work to a friend working for the Export Department in one our sister’s compa

Nancy Correa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -