>> 0 212 518 03 93       info@alyatercume.com
tercüme
tercüme
Teknik tercüme hizmeti alırken dikkat edilecek hususlar

Günümüzde çeşitli sektörlerde teknik alanlarda tercüme işlemine sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Teknik tercüme işlemi, fakültelerin mühendislik veya diğer teknik bölümlerinde eğitim almış teknik terminolojiye hakim tercümanlar tarafından ele alınmalıdır. Teknik konulara vakıf olmayan bir tercüman teknik anlamda yorum yeteneğine sahip olamayacağı için çeviriyi ele alırken, kelimelerin sözlükte geçen karşılıklardan birisini seçer ve konu ile uyumlu olup olmadığını analiz edemez. Bu bağlamda teknik tercüman seçimi oldukça önemli bir konudur.  

Bir diğer önemli husus ise, devam eden projelerde aynı tercüman ekibinin görev almasıdır. Teknik anlamda terim birliği olması açısından, konu ile ilgili daha önceden çalışmalar yapmış olan bir ekibin görev alması her zaman daha iyi sonuçlar vermektedir.

Alya Tercüme ve Dil Hizmetleri olarak, teknik konularda uzman tercüman kadromuz ile müşterilerimizin spesifik ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Tercümanlarımız arasında iş dağılımı yaparken, aynı firmaların işlemlerini aynı tercümanlara yönlendirerek, konu bütünlüğü ve terim terminolojisi açısından en yüksek verimi elde ediyoruz.

Teklif Al
İsim / Firma Adı :
E-Mail :
Telefon No :
Kaynak Dil :
Hedef Dil :
Dosya Ekle:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Müşteri Yorumları

Ekinciler Holding

Vermiş oldugunuz hizmetin kalitesinden ve zamanında işlerinizi teslim etmeniz konusunda sizlerden oldukca memnunuz. Simdiye kadar problem yasamadık , yasayacıgımızı da sanmıyorum.

Burcin DAYAN Import Responsible

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dagi Giyim

Kendilerine ilettiğim metinleri zamanında eksiksiz ve güvenilir bir şekilde çevirip teslim etmektedirler. Günümüzde, zamanla yarışılan bir ticari ortamın olması hasebiyle Alya Tercüme ile çalışmaktan gayet memnun olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Hakan Güven İdari İşler Müdürü

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Galeri Resort Hotel

’Alya Tercümenin hem teklif aşamasında hem işi sonuçlandırmada çok hızlı olmaları ve tercümede güvenilir olmaları onlarla çalışmamın en etkin nedenleridir. Teşekkürler! ’

Demet Uğur Genel Müdür Yardımcısı

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kervan Gıda

Şirketinize yaptırdığımız teknik tercümelerde kaliteli ve zamanında teslimden dolayı memnun kaldık. Önümüzdeki işlerde firmanızla çalışmaya devam edeceğiz.

Sinem Özer Gıda Mühendisi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UNO

I want to thank you for your efficient and very professional work with the translation of my documents, the Apostille has been successfully achieved today. I am recommending your work to a friend working for the Export Department in one our sister’s compa

Nancy Correa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -