>> 0 212 518 03 93       info@alyatercume.com
tercüme
tercüme
Noter Tasdikli ve Apostil işlemleri nasıl yürütülür

Tercüme sektöründe, bazı resmi belgelerin tercümesinde, tercüme bürosu kaşe ve imzasının yanı sıra noter tasdik işlemi de istenebilmektedir. Bu durumda yapılan tercümeler, noterde kaydı bulunan yeminli tercüman tarafından tercüme edilir, imzalanır ve noterlik nezdinde tasdik edilir.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, dil yeterliliklerini kanıtlayan diploma veya sınav sonuç belgesine sahip tercümanlar, tercüme büroları vasıtasıyla çeşitli noterliklerden yemin zaptı çıkartıp yeminli tercüman olabilirler. Bu şekilde noter tasdiki gereken yazılı ve sözlü işlemlerde firma bünyesinde yeminli tercüman olarak görev alabilirler.

 Yurtdışında kullanılacak olan tercümelerde ise,  uluslararası geçerliliğin sağlanması amacıyla ayrıca Apostil işlemine gerek vardır. Apostil işlemi belgenin kullanılacağı ülkeye bağlı olarak Valilik veya Kaymakamlıklarda ücretsiz olarak yaptırılabilir.

Alya Tercüme ve Dil Hizmetleri olarak, müşterilerimize tüm temel dillerde Noter tasdikli yeminli tercüme konusunda hizmet veriyoruz  ve apostil işlemleri hakkında bilgilendirip, yönlendiriyoruz.

Teklif Al
İsim / Firma Adı :
E-Mail :
Telefon No :
Kaynak Dil :
Hedef Dil :
Dosya Ekle:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Müşteri Yorumları

Ekinciler Holding

Vermiş oldugunuz hizmetin kalitesinden ve zamanında işlerinizi teslim etmeniz konusunda sizlerden oldukca memnunuz. Simdiye kadar problem yasamadık , yasayacıgımızı da sanmıyorum.

Burcin DAYAN Import Responsible

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dagi Giyim

Kendilerine ilettiğim metinleri zamanında eksiksiz ve güvenilir bir şekilde çevirip teslim etmektedirler. Günümüzde, zamanla yarışılan bir ticari ortamın olması hasebiyle Alya Tercüme ile çalışmaktan gayet memnun olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Hakan Güven İdari İşler Müdürü

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Galeri Resort Hotel

’Alya Tercümenin hem teklif aşamasında hem işi sonuçlandırmada çok hızlı olmaları ve tercümede güvenilir olmaları onlarla çalışmamın en etkin nedenleridir. Teşekkürler! ’

Demet Uğur Genel Müdür Yardımcısı

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kervan Gıda

Şirketinize yaptırdığımız teknik tercümelerde kaliteli ve zamanında teslimden dolayı memnun kaldık. Önümüzdeki işlerde firmanızla çalışmaya devam edeceğiz.

Sinem Özer Gıda Mühendisi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UNO

I want to thank you for your efficient and very professional work with the translation of my documents, the Apostille has been successfully achieved today. I am recommending your work to a friend working for the Export Department in one our sister’s compa

Nancy Correa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -