>> 0 212 518 03 93       info@alyatercume.com
tercüme
tercüme
Freelance (serbest) çalışma şeklinin avantajları ve dezavantajları

Bilindiği gibi tercüme sektöründe genellikle tercümanlar, tercüme büroları ile serbest olarak çalışırlar. Birçok dilde hizmet veren tercüme bürolarının tüm diller için firma bünyesinde tercüman bulundurması imkansızdır. Bu nedenle bürolar serbest olarak çalışan tercümanlardan hizmet alarak müşterilerin gereksinimlerini karşılarlar.

Bu şekilde çalışmanın hem tercüman hem de bürolar açısından avantajları ve dezavantajları vardır.

Avantajları ele alacak olursak, tercümanlar birden fazla büro ile bağlantı kurarak kendi iş hacmini yaratabilirler ve aynı zamanda iş ve çalışma aralığı seçme gibi opsiyonları vardır.

Bürolar açısından da, bir dil için hem teknik hem hukuki hem tıbbi tercümanı firma bünyesinde bulundurmak maliyetli olacağından ve büyük hacimli işlemleri birkaç tercümana dağıtmak açısından avantajlı olacağından freelance çalışma şekli oldukça uygundur.

Ancak bu çalışma şeklinin bir takım dezavantajları da vardır. Örneğin iletişim telefon ve internet aracılığı ile sağlandığı için gecikmeli veya acil durumlarda tercümana ulaşamamak gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Aynı şekilde tercümanlar da bazı bürolardan ödemeleri zamanında alamadıkları için sıkıntı yaşayabilmektedirler.

Teklif Al
İsim / Firma Adı :
E-Mail :
Telefon No :
Kaynak Dil :
Hedef Dil :
Dosya Ekle:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Müşteri Yorumları

Ekinciler Holding

Vermiş oldugunuz hizmetin kalitesinden ve zamanında işlerinizi teslim etmeniz konusunda sizlerden oldukca memnunuz. Simdiye kadar problem yasamadık , yasayacıgımızı da sanmıyorum.

Burcin DAYAN Import Responsible

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dagi Giyim

Kendilerine ilettiğim metinleri zamanında eksiksiz ve güvenilir bir şekilde çevirip teslim etmektedirler. Günümüzde, zamanla yarışılan bir ticari ortamın olması hasebiyle Alya Tercüme ile çalışmaktan gayet memnun olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Hakan Güven İdari İşler Müdürü

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Galeri Resort Hotel

’Alya Tercümenin hem teklif aşamasında hem işi sonuçlandırmada çok hızlı olmaları ve tercümede güvenilir olmaları onlarla çalışmamın en etkin nedenleridir. Teşekkürler! ’

Demet Uğur Genel Müdür Yardımcısı

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kervan Gıda

Şirketinize yaptırdığımız teknik tercümelerde kaliteli ve zamanında teslimden dolayı memnun kaldık. Önümüzdeki işlerde firmanızla çalışmaya devam edeceğiz.

Sinem Özer Gıda Mühendisi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UNO

I want to thank you for your efficient and very professional work with the translation of my documents, the Apostille has been successfully achieved today. I am recommending your work to a friend working for the Export Department in one our sister’s compa

Nancy Correa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -