>> 0 212 518 03 93       info@alyatercume.com
tercüme
tercüme
Çapraz Çeviri Nedir ?

Ülkemizde ağırlıklı olarak Türkçe yönünden diğer dillere ve diğer dillerden Türkçe yönüne çeviri hizmeti verilmektedir. Ancak bazı durumlarda, müşterinin diğer dil çiftleri arasında da tercümeye ihtiyacı olabilir. Örneğin, Rusça yönünden İngilizce yönüne veya İngilizce yönünden Arapça yönüne olan işlemler çapraz çeviri kapsamına girer.

Bu gibi taleplerde, öncelikli olarak kaynak dilden Türkçe’ ye ve akabinde Türkçe’ den hedef dile tercüme yapılabildiği gibi, direkt iki dil çifti arasında da tercüme yapılabilmektedir. Direkt tercüme yapılması, zamandan tasarruf sağlarken, minimum anlam kayması ile tercüme işlemi gerçekleşeceğinden tercih edilen bir yöntemdir. Ancak her zaman mümkün olmayabilir. Zira tercümanların her iki yabancı dile de tercüme yapabilecek düzeyde hakim olması nadir görülen bir durumdur.

Çapraz çevirinin ücretlendirilmesi her iki dil çiftinin ücretinin toplamı ile hesaplanır. Yani yukarıdaki örnek üzerinden gidecek olursak Rusça yönünden İngilizce yönüne bir çapraz çeviride İngilizce ile Rusça tercümenin birim fiyatı toplanarak müşteriye çapraz çeviri birim fiyatı bildirilir.

Firmamız çapraz çeviri konusunda da siz değerli müşterilerine zaman ve fiyat açısından uygun çözümler sunmaktadır.

Teklif Al
İsim / Firma Adı :
E-Mail :
Telefon No :
Kaynak Dil :
Hedef Dil :
Dosya Ekle:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Müşteri Yorumları

Ekinciler Holding

Vermiş oldugunuz hizmetin kalitesinden ve zamanında işlerinizi teslim etmeniz konusunda sizlerden oldukca memnunuz. Simdiye kadar problem yasamadık , yasayacıgımızı da sanmıyorum.

Burcin DAYAN Import Responsible

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dagi Giyim

Kendilerine ilettiğim metinleri zamanında eksiksiz ve güvenilir bir şekilde çevirip teslim etmektedirler. Günümüzde, zamanla yarışılan bir ticari ortamın olması hasebiyle Alya Tercüme ile çalışmaktan gayet memnun olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Hakan Güven İdari İşler Müdürü

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Galeri Resort Hotel

’Alya Tercümenin hem teklif aşamasında hem işi sonuçlandırmada çok hızlı olmaları ve tercümede güvenilir olmaları onlarla çalışmamın en etkin nedenleridir. Teşekkürler! ’

Demet Uğur Genel Müdür Yardımcısı

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kervan Gıda

Şirketinize yaptırdığımız teknik tercümelerde kaliteli ve zamanında teslimden dolayı memnun kaldık. Önümüzdeki işlerde firmanızla çalışmaya devam edeceğiz.

Sinem Özer Gıda Mühendisi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UNO

I want to thank you for your efficient and very professional work with the translation of my documents, the Apostille has been successfully achieved today. I am recommending your work to a friend working for the Export Department in one our sister’s compa

Nancy Correa

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -